Dehidratacija

Dehidratacija

Dehidratacija – vandens kiekio organizme sumažėjimas, kai jo organizme lieka mažiau negu fiziologinė norma. Paprastai dehidratacija vadinamas toks vandens praradimas, kai ima trikti normali fiziologinė veikla.

Skiriami dehidratacijos lygiai:

  • lengva dehidratacija – prarasta 5–6 % vandens,
  • vidutinė – prarasta 5–10 % vandens,
  • sunki – prarasta daugiau kaip 10 % vandens.

Daugiau kaip 20 % vandens praradimas – mirtinas. 

Alkoholis pasižymi diuretiniu poveikiu: jo išgėrę dažniau vaikštome į tualetą. Dėl šitos priežasties sumažėja vandens kiekis organizme. Taip pat padauginę alkoholio mes intensyviai prakaituojame. Prasideda dehidratacija. Dėl dehidratacijos galime jausti galvos skausmą, svaigimą, mieguistumą. Alkoholis gali dirginti skrandžio gleivinę, taip sukeldamas vėmimą (o vėliau – ir viduriavimą), dėl ko taip pat prarandami skysčiai, o kartu ir elektrolitai. Elektrolitų (kūne esančių mineralų, kurie reikalingi normaliam ląstelių veikimui) balanso sutrikimas gali sukelti nuovargį, pykinimą, raumenų silpnumą, mėšlungį.

Dėl alkoholio pertekliaus kraujagyslės gali išsiplėsti. Tuomet krenta kraujospūdis ir prasideda galvos skausmas. Elektrolitų balanso sutrikimas ir dehidratacija taip pat gali prisidėti prie to pulsuojančio rytinio galvos skausmo.

Atlikdami organizmo detoksikaciją mes atkuriame prarastą skysčių kiekį, taip pat normalizuojame ir elektrolitų balansą.

Medžiaga surinkta iš įvairių informacinių šaltinių.